;

ellen® probiotické tampóny

O přípravku

ellen® probiotické tampóny jsou výjimečný vaginální přípravek se směsí kmenů laktobacilů působící v průběhu menstruace, tedy v době, kdy je vaginální mikroflóra obzvlášť nestabilní.

ellen® pomáhá udržovat správnou  mikroflóru v pochvě pomocí tělu vlastních mléčných bakterií.

ellen® probiotické tampóny jsou výsledkem mnohaletého výzkumu prováděného ve Švédsku v oblasti gynekologie, mikrobiologie a biochemie. Kombinace probiotických bakterií LN® (Lacto Naturel®) je patentovaná po celém světě. Tato kombinace, obsažená v ellen® probiotických tampónech, je složena ze tří různých kmenů laktobacilů přítomných ve zdravé vaginální mikroflóře žen. Úlohou těchto bakterií je napomáhat udržovat správné hodnoty pH a tím pomáhat obnovit rovnováhu vaginální mikroflóry.

Probiotické tampóny ellen® se používají při menstruaci místo běžných tampónů.

ellen tampony probiotika
ellen tampony probiotika

Jak fungují?

ellen® probiotické tampóny působí v klíčovém momentu menstruačního cyklu, během menstruace, kdy je vaginální mikroflóra zvlášť nestabilní: dochází ke zvýšení poševního pH, snižuje se koncentrace laktobacilů, zvyšuje se riziko osídlení patogenními mikroorganismy.

Právě v tomto období je vhodné dodat laktobacily, aby došlo ke správnému obnovení rovnováhy poševní mikroflóry.

 

Probiotické bakterie

Probiotické bakterie obsažené v ellen® probiotických tampónech jsou chráněny materiálem nosiče a jsou uvolněny pouze při tělesné teplotě. Po zavedení tampónu se tak díky stabilní tělesné teplotě začnou kontinuálně uvolňovat miliardy probiotických laktobacilů.

Než dosáhnou tyto laktobacily povrchu tampónu, nějakou dobu to trvá. Proto by se měl tampón ponechat uvnitř pochvy alespoň 2 hodiny.

Tento proces není nijak pociťován, komfort užití ellen® probiotických tampónů je stejný jako při použití běžných tampónů. ellen® probiotické tampóny aktivují a distribuují vybrané laktobacily přímo v pochvě a tím vnášejí do slizniční mikroflóry příznivě působící laktobacily.

Řešení 2 v 1

Opravdu, ellen® probiotické tampóny pomáhají navrátit rovnováhu vaginální mikroflóře a nahradí tampóny, které si běžně kupujete.

ellen intimní hygiena

Pro koho?

ellen® probiotické tampóny jsou vhodné pro všechny menstruující ženy, i pro ty, které tampóny nikdy nepoužívaly.

ellen® probiotické tampóny jsou vhodné v případech, kdy dochází ke změnám pH v pochvě a nerovnováze poševní mikroflóry. Nerovnováhu poševní flóry může způsobit mnoho faktorů. Zvláště během menstruace často dochází k poruchám poševní rovnováhy vlivem poklesu koncentrace laktobacilů.

Dalšími faktory narušujícími poševní rovnováhu mohou být:

  • užívání antibiotik a jiných léků
  • období před nebo během menopauzy
  • těhotenství
  • pohlavní styk
  • návštěva bazénu nebo sauny
  • stres
  • oslabený imunitní systém
  • nadměrná nebo špatná intimní hygiena
  • syntetické nebo těsné prádlo

Jak používat?

Během menstruace lze ellen® probiotické tampóny používat tak často, jak je potřeba. Vaše tělo využije jen potřebné množství bakterií mléčného kvašení. Tampón ponechte uvnitř pochvy nejméně 2 hodiny, aby se probiotické bakterie mohly dostat na jeho povrch. Nikdy jej nenechávejte v pochvě déle než 8 hodin. Pro dosažení optimálního účinku používejte alespoň 3 tampóny denně. 

V případě zvýšené suchosti poševní sliznice doporučujeme aplikovat na tampón nebo do oblasti pochvy lubrikační gel na vodní bázi, který je neparfemovaný a neobsahuje konzervační látky.

Před použitím si pečlivě přečtěte návod k použití.